Trabant 600

Vítám Vás na této stránce!

   Menu  Aktualizováno 27/12/2005
  Historie výroby
  Moje šestistovka
  Dobové snímky
  Technika, rady a tipy
  Náhradní díly a doplňky
  Kontakt
   

Luxus 50. a 60. let "made in Zwickau"

V druhé polovině 50. let a v průběhu 60. let se cvikovská automobilka upnula téměř výhradně na výrobu vozu Trabant, přesto v těchto letech vyrobila tato automobilka i dva pozoruhodné modely luxusních vozidel.

Sachsenring P 240 - vyráběný v letech 1955-1959

Původním cílem výrobce bylo nabídnout luxusní provedení prostorného vozu, který by byl využíván pouze jako vládní vozidlo. Ve skutečnosti se ale z tohoto modelu stal poměrně hojně užívaný vůz i méně postavených lidí /ředitelé větších podniků apod./ Vůz byl poháněn šestiválcovým motorem o objemu 2,4 l.

Repräsentant - rok 1969

Tento zajímavý vůz s otevřenou karoserií byl vyroben v pouhých 2 exemplářích na žádost NVA /milice NDR/ pro slavnostní přehlídky. Jako základ použil výrobce 2 staré vozy Sachsenring P 240 v žalostném stavu, jejichž podvozek byl zrenovován a byla vyvinuta nová karoserie. Některé díly byly použity z vozu Wartburg 353 /např. ukazatele na přístrojové desce apod./. Původní rozpočet na výrobu jednoho takového vozu činil 20.000 marek, ve finále ale byla tato částka pětinásobně vyšší! Jeden dobový snímek zachycuje vůz při slavnostní přehlídce. Ostatní snímky byly pořízeny v muzeu ve Zwickau.

Zpět